Niecodzienny wystrój gospodarstwa agroturystycznego i wyśmienita kuchnia to prawdziwa pasja właścicieli zrodzona z potrzeby serca, miłości do ludzi i jedzenia.

Gospodarze z wielką przyjemnością zabiorą Państwa w kulinarną podróż po najlepszych smakach kuchni regionalnej, tradycyjnej, staropolskiej i europejskiej, opartej na tradycyjnych produktach i recepturach.

W gospodarstwie tworzy się niepowtarzalne dania, które cieszą zarówno podniebienia, jak i oczy naszych gości.

Pomezania jest jedyną agroturystyką w powiecie Iławskim należącym od 2006 r. do Europejskiej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego promującej rozwój tradycyjnej i nowoczesnej żywności opartej na lokalnych zasobach surowców.

Staropolska gościnność, rodzinna atmosfera, kulinarne doznania i profesjonalna, dyskretna obsługa pozwoli Państwu dobrze się bawić, by później w altanie nad strumykiem, w ciszy wypoczynkowego ogrodu błogo odpocząć i zapomnieć o troskach dnia codziennego.

Agroturystyka „Pomezania” położona jest na terenie gminy Susz, ok. półtorej godziny jazdy od Trójmiasta, w południowo-zachodniej części woj. warmińsko-mazurskiego w bezpośredniej otulinie Parku Krajobrazowego Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich, zaś ujmując rzecz historycznie, na średniowiecznych ziemiach Pomezanii – stąd wzięła się nazwa Gościńca „Pomezania”. Korzystając z oferty noclegowej zachodniej części Mazur należy zobaczyć atrakcje zarówno przyrodnicze, jak i historyczne. W bezpośredniej bliskości znajduje się rezerwat ptactwa wodnego nad Jeziorem Gaudy, chronione gniazda orła bielika, rezerwat kormorana, jednak najpiękniejszym jest rezerwat Jeziora Jasne, które nie posiada ani flory, ani fauny z uwagi na duże PH wody. Przed wojną Niemcy dowozili ją do browarów Elbląskich używając do produkcji piwa. Zewsząd otaczają gospodarstwo kompleksy leśne będące często ostoją zwierzyny łownej, jezior bogatych w ryby i różnorakiego runa leśnego (jagody, grzyby, jeżyny, poziomki). Można więc polować, łowić ryby, zbierać runo leśne. W niedalekiej odległości znajdują się liczne atrakcje historyczne, a mianowicie: barokowy kompleks pałacowy Finckensteinów w oddalonym o 5 kilometrów Kamieńcu, w którym w 1807 roku rezydował Napoleon Bonaparte, Zamek Kapituły Pomezańskiej w Szymbarku, Zamek Krzyżacki w Malborku i Katedra w Kwidzynie. W okolicach malowniczych Wzgórz Dylewskich znajdują się Pola Grunwaldu. Inną atrakcją XIX – wiecznej techniki jest jedyny tego typu czynny na świecie kanał Elbląski z malowniczymi pochylniami. Jedynym w swoim rodzaju jest rejs statkiem po kanale, który możemy Państwu zorganizować.Wyślij do nas zapytanie